V vrtcu Brusnice smo obeležili Evropski teden mobilnosti, ki poteka vsako leto med 16. in 22. septembrom. Vse skupine so na to temo izvajale pestre in zanimive dejavnosti, otroci iz skupin Čebelice in Pikapolonice pa so se udeležili še zaključka Dneva brez avtomobila na Glavnem trgu. Otroci so se s trajnostno mobilnostjo spoznavali na zabaven način, na kar dvajset stojnicah. Tako so se seznanili s kolesarskimi in gasilskimi veščinami, sodelovali so na ustvarjalni in plesni delavnici, med drugim so se preizkusili v igrah Človek, razgibaj se in Odkrivajmo Evropo. Spremljali so še predstavitve pohodništva in temeljne postopke oživljanja in reševanja ponesrečenca iz avtomobila. Pridružili so se športnim panogam, in izvedeli več o gozdnih, učnih in tematskih poteh ter o delu z reševalnimi in terapevtskimi psi.

Ta slika ima prazen atribut alt; ime datoteke je 20230922_090107-1024x768.jpg