Skoči na glavno vsebino

Konec maja so se otroci iz skupin Pikapolonice in Čebelice odpravili na izlet v Ljubljano. V naše glavo mesto so se, iz Novega mesta, odpravili z vlakom, kar je bilo za otroke še posebno doživetje. Priprave na izlet so potekale že nekaj dni pred odhodom. Otroci so preko dejavnosti spoznavali značilnosti mesta, si ogledali slike mestnih znamenitosti in prebirali zgodbe o mestu. Po prihodu v Ljubljano so se sprehodili do vzpenjače, s katero so se povzpeli na Ljubljanski grad. Tam so si ogledali grajsko dvorišče, obiskali razgledno ploščad in uživali v čudovitem pogledu na mesto. Skozi voden ogled gradu so otroci zelo aktivno iskali zmajev zaklad in ga na koncu tudi našli. Po končanem ogledu gradu, so se sprehodili po mestnem jedru in si ogledali mestno tržnico, most ljubezni, tromostovje in kip Franceta Prešerna.

Dostopnost